Кол. центр 1551

Департамент охорони культурної спадщини

ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)

Главные вкладки

18 квітня 2017 року з нагоди Міжнародного Дня пам’яток та визначних місць проведено круглий стіл

18 квітня 2017  в Управлінні збереження історичного середовища та охорони об’єктів культурної спадщини  Департаменту культури на Спаській, 12 з нагоди Міжнародного  Дня  пам’яток та визначних місць проведено круглий стіл.

Присутні:

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Вікторівна Старостенко. 

 Начальник Управління охорони нерухомої культурної спадщини Міністерства культури України Олександр Володимирович Єпіфанов

Директор Департаменту культури Діана Олегівна Попова 

В.о. заступника директора Департаменту культури - начальника управління збереження історичного середовища та охорони об’єктів культурної спадщини Олександр Дмитрович Никоряк. 

За участі представників Департаменту містобудування та архітектури, керівництва  Київського науково-методичного центр по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій (далі - КНМЦ) та громадськості.

Старостенко Ганна Вікторівна привітала всіх пам’яткоохоронців та представників громадськості зі святом та побажала плідної співпраці у сфері охорони культурної спадщини.

З фахівцями та представниками громадськості обговорили комплекс нагальних заходів з охорони культурної спадщині в столиці де Ганна Вікторівна ще раз підкреслила:

- «місто тримає під контролем ситуацію з археологічними розкопками на Поштовій площі. На цей рік в бюджеті Києва передбачено близько 27 млн. грн. на проведення досліджень, консервації і музеєфікації археологічних знахідок, знайдених під час реконструкції Поштової площі. Ми очікуємо на результати плідної роботи усіх залучених науковців, археологів та реставраторів».

В свою чергу в.о заступника директора Департаменту культури Никоряк Олександр звітував про виконану роботу Управління за 2016 рік.

Також були підняті питання щодо покращення роботи в частині контролю розміщення реклами на пам’ятках та налагодження діалогу з суб’єктами рекламного сектору стосовно дизайну рекламоносіїв, які розташовані на об’єктах культурної спадщини.

Діана Попова підняла питання щодо доцільності та необхідності створення Департаменту охорони культурної спадщини як окремого структурного підрозділу Київської міської державної адміністрації.

Також пройшли обговорення щодо доручення Київського міського голови Віталія Кличко у відповідь на петицію «Унеможливити знищення історичних пам’яток в місті Києві» автором якої Фінберг Арсеній Леонідович з відповідальним за реалізацію представниками КНМЦ.

В свою чергу, представники КНМЦ надали план виконання програми «Київ історичний» в який входить інвентаризація та паспортизація пам’яток,  створення електронного каталогу пам’яток м. Києва, розробка проектів охоронних зон з режимами використання та інші заходи, які  спрямовані поліпшити ситуацію у сфері охорони культурної спадщини.

Повернутись